МЕНЮ САЙТУ
САЙТИ ДРУЗІВ
Статистика
Форма входу

«Мамай-фест»: День другий

Другий день Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-фест» теж видався надзвичайно насиченим цікавими, різноплановими подіями. Фольклорний гурт із Запоріжжя «Оксамит» вперше приїхав до Дніпродзержинська, і став справжнім відкриттям фестивалю. Серед неймовірної кількості фольклорних колективів, гурти такого рівня – велика рідкість. Мова не тільки про наше місто і регіон – навіть штучно розкручені кілька років тому Росією на міжнародний рівень «Бурановские бабушки» – поруч з «Оксамитом» виглядали б  жалюгідним балаганом. Відточена злагодженість, гармонійне багатоголосся, технічний акомпанемент – створюють вишукане, дійсно оксамитове звучання. І це ще не все! Не можна не згадати й хореографію – прості, але дуже природні, не шароварно-гопакові, а скоріше міщансько (у хорошому сенсі) містечкові танці до яких учасники колективу невимушено залучали глядачів – не даремно вони називають себе  ансамблем побутового танцю. Словом, колектив просто суперовий – щоб оцінити це, не обов’язково бути палким прихильником музичного фольклору. Адже як говорив великий композитор Арам Хачатурян, немає хороших і поганих жанрів, є хороша і погана музика.
Натомість виступ постійного учасника «Мамай-фесту» відомого гурту «Вертеп» з Дніпропетровська, що у своїй творчості поєднує народні мотиви з сучасними музичними напрямками, дещо розчарував. Можливо причиною надмірні очікування, бо анонсовано вертепівцями було нову програму із знаковою назвою «Мамай». Однак переважна більшість пісень вже звучала на минулих фестивалях, кілька ж нових – кавери на славнозвісну Цоєвську «Группу крови», народний хіт «Чом ти не прийшов», тощо, оригінальністю не вразили. Бажала кращого й якість звуку, хоча фронтмен гурту Тимофій Хом’як і докладав неабияких зусиль, щоб компенсувати все завзяттям і активністю на сцені.
В ході засідання літературного клубу «Коло слова» свої твори читали поети з Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Львова та Луганська. А головним напрямкам цього дня стало образотворче мистецтво. Відразу три масштабні виставки відкрилися в музеї. Маститі тернопільські художники представили виставку картин, які вони передали в дарунок дніпродзержинському музею – «Мамай єднає Україну». Об'ємну експозицію «Україна у знаках і символах» склали твори художників з усіх куточків нашої країни.
Кілька регіонів України були представлені на виставці цілими делегаціями митців. Крім Тернопілля це Львівщина, Дніпропетровщина, Запоріжжя, Кременчук. До колективної виставки деякі митці представили не поодинокі роботи, а цілі серії – свого роду персональні розділи в колективній експозиції. Це, зокрема, такі відомі митці, як Олександр Нем’ятий  з Дніпропетровська, Заслужений художник України Анатолій Жежер з нашого міста. Свої експозиції представили на виставку й авторитетні музейні заклади країни – Київський національний музей ім. Шевченка, Львівський музей історії релігій, Музей українського живопису і Художній музей з Дніпропетровська.
Персональна виставка Олександра Висоцького «МамаЙо» заслуговує окремої уваги. І справа не тільки в безперечних художніх достоїнствах і майстерності автора. Наш колишній земляк, дніпропетровець О. Висоцький – вже чверть століття живе і успішно працює в Німеччині. Таким чином, ця експозиція демонструє не тільки географічну широту інтересу до образу українського народного героя, але і фактично знаменує впевнений вихід фестивалю на міжнародний рівень, – вважає його організатор, кандидат історичних наук Наталія Буланова.
Серед гостей фестивалю був і народний депутат по 30-му округу Олександр Дубінін. Ділячись враженнями від побаченого з вашим кореспондентом, парламентарій не приховував захоплення: «Це просто чудовий форум з потужною патріотичною атмосферою. Я пишаюсь, що таке масштабне яскраве дійство відбувається саме в нашому місті. Хочу висловити велику вдячність керівництву і колективу музею за таку велику і важливу роботу, яку вони ведуть протягом багатьох років. Сьогодні, коли Україна потерпає від збройної російської агресії, значення цієї роботи особливо високе. Саме єднання, патріотизм, почуття національної гідності допоможуть нам вистояти і перемогти у цій війні, а потім – відбудувати державу, включаючи Донбас і Крим».
Взагалі, тема сучасної війни позначилась на цьогорічному фестивалі не тільки присвятою бійцям АТО. Право відкриття фестивалю було надане саме їм – нашим мужнім захисникам. І в дитячих малюнках, і в роботах відомих майстрів – тема війни була присутня і в окремих деталях, і в загальному настрої, і в тематиці. Багато говорили про  драматичні події на сході тернопільські художники під час відкриття своєї виставки «Мамай єднає Україну». Один з них – Микола Шевчук, активно займається волонтерськими справами, часто буває в шпиталях і на передовій. Серед вантажів, які він туди супроводжує, разом з ліками, амуніцією, бронежилетами, почесне місце займають дитячі малюнки. Виявляється, бійці шанують їх нарівні з іконами, наділяючи властивостями оберегів. І це, хоч надто схоже на диво, реально спрацьовує! Художник розповів про неймовірні випадки, коли потужні кулі, здатні пробити кевларові каски і бронежилети, оминають місця, захищені дитячими малюнками.

.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання