МЕНЮ САЙТУ
САЙТИ ДРУЗІВ
Статистика
Форма входу

«Мамай-фест»: День третій

В неділю восьмий Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-фест», який став у ці дні найбільш масштабною і значною духовною подією регіону, завершив свою роботу. За традицією, останній фестивальний день його учасники присвятили відвідування історичних місць краю.
Цього разу маршрут мандрівних студій «Шляхами козаків» проліг через старовинне село Дніпровокам'янка, де їх гостинно зустрів сільський голова Віктор Кривко – справжній патріот України. Учасники фестивального десанту, в який увійшли художники, історики, поети з різних областей України, відвідали домашній музей місцевого ентузіаста-краєзнавця Василя Сідака, побували на старовинній козацькій могилі, що дивом збереглася до наших днів, оглянули добре збережений вітряк  ХІХ ст., який сьогодні потребує нагальної реставрації.
На зворотній дорозі до міста вони заїхали на цвинтар, де вшанували пам'ять відомого дніпродзержинського поета і дисидента Володимира Сіренка. «Постійний учасник «Мамай-фесту», Володимир Іванович нещодавно пішов у кращий світ, але його життя і творчість залишаться яскравими сторінками в історії міста і літописі фестивалю», – сказала директор Музею історії міста Наталія Буланова.
Тим часом територія фестивалю продовжувала жити своїм насиченим життям. В музеї проходила презентація українських весільних обрядів у вигляді інтерактивного театралізованого дійства, відбулись демонстрація документального фільму «Дніпродзержинськ. Хроніки нашого міста», молодіжна «Територія мистецтва», зустріч з воїнами АТО і волонтерами. Лише пізнім недільним вечором спорожніли фестивальні майданчики, а організатори та учасники вже будують плани на майбутній рік.
«Цей фестиваль – не просто надихає. Він буквально дає крила митцям, допомагаючи навіть у ці страшні часи продовжувати творити. А це і є наша відповідь ворогам, котрі прагнуть позбавити українців своєї культури, мови, ментальності, своєї землі і коріння. Тож сьогодні фарба, слово, звук – в арсеналі патріотично налаштованих митців важить не менше, ніж патрони й снаряди на фронті». Ці слова тернополянина, Заслуженого художника України Богдана Ткачика, якнайкраще підходять в якості логічного підсумку фестивалю, який став ще одним значним кроком на шляху гуманітарного поступу Дніпродзержинська, перетворення його на важливий центр культури, духовності і мистецтв.

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання