МЕНЮ САЙТУ
САЙТИ ДРУЗІВ
Статистика
Форма входу

 

Запрошуємо гостей та мешканців міста завітати у ЧЕРВНІ до музею та відвідати цікаві виставки та заходи.
 

 

Напередодні VIII Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю "Мамай-fest" (м. Кам'янське-Дніпродзержинськ, 5-7 червня 205 р.) у Львові, в Палаці мистецтв відбудеться презентація художньої виставки "Мамай єднає Україну" , яку представлятиме Тернопільська організація Спілки художників України. Під час цього дійства відбудеться також презентація художнього альбому "Козак Мамай. Колекція майбутнього музею Мамаїв", який представить директор Музею історії м. Дніпродзержинська, к. іст. н. Наталія Буланова. Потім виставка переїде до Тернополя, де вона буде експонуватися до 31 травня 2015 р. в Тернопільському художньому музеї.

 

Звідти - переїде до Музею історії Дніпродзержинська, де відбудеться її презентація під час "Мамай-festу" 6 червня 2015 р. Ця колекція створена тернопільськими митцями для подарунку майбутньому музею Мамаїв, який буде створено у Дніпродзержинську, на колишніх козацьких землях.

«Мамай-фест»: Луганська проекція


     Наприкінці квітня 2013 р.  у Луганському обласному художньому музею відкрилась нова виставка музею історії Дніпродзержинська «Мамай-фест»: Луганська проекція». Експозиція виставки складається з творів сучасних українських митців, що зберігаються в музейних колекціях, які об’єднані темою історичного минулого України, що проходить крізь осмислення образу легендарного козака Мамая.
     У відкритті виставки взяли участь луганські художники і історики, студенти і викладачі місцевих вузів, представники міської і обласної адміністрацій, засобів масової інформації. Учасники відкриття відзначали, що ця виставка, яка викликала значний інтерес творчої і наукової громадськості Луганська, стала одним з кроків практичної реалізації підписаного керівництвом двох областей договору про розвиток всебічних зв’язків між нашими регіонами.
     Про унікальний інноваційний проект нашого музею «Мамай-фест» його автор, Наталія Буланова розповіла луганським колегам в ході міжрегіонального семінару-практикуму «Кращі творчі проекти музею України». Також вона презентувала свою книгу «Зачарований Словом. Життя і творчість Олекси Коваленка», присвячена нашому видатному земляку, автору перекладу «Слова о полку Ігоревім».



«Мамай-fest: галицька проекція» у Самборі(Львівська обл.)

 

 

Два роки тому у Дніпродзержинському міському музеї відбулася масштабна подія – відкриття історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest». Цього року ІІ-ий «Мамай-fest» вийшов за межі одного міста: влітку на запрошення директора Львівського музею історії релігії Зоряни Білик у Львові експонувалася постфестивальна виставка «Мамай-fest: галицька проекція». Зі Львова ця виставка переїхала далі, до Самбору (Львівська обл.), 27 листопада 2009 р. відбулася її презентація в історико-етнографічному музеї «Бойківщина». На відкритті були присутні ініціатор створення «Мамай-festу», директор музею історії м. Дніпродзержинська Наталія Буланова, вчений секретар Львівського музею історії релігії Олена Маркитанова, кобзар з Чернечої гори Володимир Горбатюк, представники громадськості Самбору тощо. Як відзначила директор музею «Бойківщина» Роксоляна Данчин, колекція, представлена музеєм історії м. Дніпродзержинська, є справжнім мистецтвом, високохудожнім і різноплановим, викликала зацікавленість у відвідувачів.

У цілому виставка справила велике враження на галичан, «Мамай-fest» отримав багато схвальних відгуків і став своєрідним культурним містком між сходом і заходом.

 
 
 
"  Мамай-fest: (галицька проекція)"
9 липня у Львівському музеї історії релігії відбулося відкриття виставки "  Мамай-fest: галицька проекція", присвячена унікальному персонажу української міфології козаку Мамаю. Її створено зусиллями колективу музею історії Дніпродзержинська і надано галичанам для ознайомлення.

   
    Козак Мамай - один з найулюбленіших і найпопулярніших в Україні образів козака-лицаря. Перші відомі зразки його сягають ранньої доби Козаччини.

Мамай - збірний образ кобзаря-характерника, мандрівного запорожця, вояка і гуляки, жартуна і філософа, бабія і ченця одночасно, тобто справжнього народного героя.

    Ідеалізований воїн-символ, що засвідчував собою миролюбність і глибинність духовного світу українців і водночас силу духу й волі, прагнення відстояти свою Батьківщину, не зник з нашої пам’яті. Сучасні митці пробують відтворити власне бачення цього легендарного образу з позицій сучасності. Вони віднайшли власні підходи, глибинні точки дотику до першотвору у характерній для кожного техніці та жанрі.

    На виставці "Мамай-fest: галицька проекція" представлені скульптури Володимира Наконечного (м.Дніпропетровськ), В’ячеслава Бутирі (м.Краматорськ), заслуженого художника України Гарніка Хачатряна (м.Дніпродзержинськ), витинанки Андрія Пушкарьова (м.Дніпропетровськ), живопис Олександра Чегорки, Михайла Додарєва (м.Дніпродзержинськ), В’ячеслава Апета, Анатолія Гармаша, Володимира Лещенка (м.Дніпропетровськ), Віктора Цапка (м.Санкт-Петербург), Івана Цап’яка (м.Львів), пастелі Сергія Лаушкіна (м.Київ), графіка Григорія Чернети (м.Дніпропетровськ), вишивка Вікторії Монякової, петриківські розписи Валентини Панко та багато інших мистецьких творів, присвячених образу козака Мамая.

 

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання